Трикотаж — правила догляду

Трикотаж — один із найпопулярніших видів матеріалу, який користується великим попитом для створення практичного і стильного одягу. Вважається, що цей матеріал набув поширення після творінь Коко Шанель, з того часу він став частиною світової моди

Сьогодні багатьом дизайнерам подобається працювати з трикотажем, оскільки він дозволяє створювати неповторне вбрання і образи. Водночас, усім відомо, що він володіє певними особливостями, які слід знати, щоб річ тривалий час Вам служила і не втрачала свого первісного вигляду. Речі з якісного трикотажу майже не мнуться, не линяють, не вигорають, не накопичують електростатичний заряд і не викликають алергію.Обов'язково виділіть окрему поличку в шафі для трикотажу і кілька вішалок в гардеробі.


Зберегти вигляд трикотажним виробам
Прати трикотажні речі слід окремо, бажано вручну без викручування. В'язані і вовняні речі можна просто замочити в холодній воді (30 °С) а потім посжимати, але не терти. Виріб перекладається в зім'ятому вигляді з однієї води в іншу. Щоб порошок повністю розчинився, додавайте його в теплу воду, лише потім перемішуйте з холодною. Надійніше використовувати миючі засоби, які призначені для прання вовняних виробів і не містять відбілювачів. Ніколи не сипте порошок безпосередньо на виріб — це може зіпсувати колір. При машинному пранні — обирайте щадний режим. Необхідно придбати спеціальні засоби для прання ангори, кашеміру, мохеру, вовни. Вони пом'якшують воду і не містять відбілювача.
Полоскання повинно бути у воді тієї ж температури, що й прання, інакше шерсть може зваляться. Полоскати потрібно дуже ретельно, щоб не було залишків миючого засобу. В останню воду бажано додати ополіскувач, який видалить статичну електрику і надасть вовні пухнатості. Якщо ж на виробі є вставки зі шкіри, замші або ж хутра — необхідно здавати виріб в хімчистку. Випраний трикотаж в жодному разі не можна вішати. Річ загортають у рушник і віджимають до напівсухого стану.
Сушити слід тільки при кімнатній температурі, розклавши на рівній поверхні, надавши йому первісної форми. В'язані речі не можна сушити в безпосередній близькості від радіатора або під сонячними променями. Висушений виріб можна злегка відпарити праскою. Також трикотаж можна сушити на спеціальних «плічках». Якщо на виробі з'явилися катишки, які можуть утворитися з кількох причин: через додавання синтетичного матеріалу або неправильний догляд за річчю. Видалити цей дефект можна за допомогою спеціальної машинки або щітки. Більш економно буде скористатися звичайним бритвеним станком без липкої смужки.
Поради -
-Ручне прання можна замінити машинним, тільки при щадному режимі. Головне, дотримуйтесь температурного режиму, вказаного на етикетці (зазвичай до 30 °С).
- Провітрюйте шерстяний одяг кожного разу після того, як його одягали, щоб якомога рідше його прати.
- Для прання кольорових речей не використовуйте порошки, що містять відбілювач.
- Найкраще підійде мильна стружка (2 г на 1 л води) для прання дуже делікатних речей.
- Щоб комір гольфа не вивернувся при пранні, зробіть намітку широкими стібками міцною ниткою. Потім просто її видаліть.
- Додайте у воду одну чайну ложку гліцерину при пранні ангори. Це надасть їй м'якості.
- Періть речі з мохеру яєчним шампунем для волосся, щоб вироби залишалися пухнастими.
- Завжди обробляйте пляму в напрямку від країв до середини.
- Прасувати вироби можна при температурі не більше 110 °С.